עיצוב חדרי שינה בסגנון רומנטי ומזמין

חדרי שינה כבר מזמן לא נועדו רק כדי לישון, חדרי שינה הפכו עבור הורים רבים למקום המפלט משאר בני הבית, לממלכה הפרטית שלהם. שם הם יכולים להיות אותם בני הזוג שנפגשו לפני 15 שנה, הרבה לפני שהם הפכו לאבא ואמא או למבוגרים אחראים. לשם מטרה זו ותחזוקת חיי הזוגיות, חשוב לדאוג ולעצב חדרי שינה בצורה שתהיה מזמינה, נעימה וכמובן תתרום לשימור הרומנטיקה.
ההנאה הגדולה ביותר בעיצוב חדרי שינה בסגנון רומנטי היא שאין צורך לבצע שינויים מרחיקי לכת בכדי ליצור את המראה הרצוי, באמצעות כמה תוספות קטנות ניתן ליצור מראה חדש לחדר הקיים. להלן כמה טיפים פשוטים שיהפכו חדרי שינה רגילים לחדרי שינה שכל אחד היה רוצה (גם) לישון בהם:
· עיצוב חדר השינה צריך לקלוע לטעמם של שני בני הזוג. חשוב מאוד ליצור תיאום ציפיות בסיסי ומשם להמשיך, בכדי שלשני בני הזוג יהיה נעים להיכנס לחדר השינה. (אז אולי כדאי שתוותרי על הווילונות הורודים עם הפרפרים)
· בכל הנוגע לעיצוב חדרי שינה יש לשים דגש רב על בחירת הצבעים והשילוב ביניהם. כבסיס, ניתן לצבוע את הקירות בצבעים רגועים וחמים כמו ב’ז או חום בהיר. על רקע צבעים אלו ישתלבו באופן מושלם רהיטים מעץ שיבססו את המראה החם והנעים. ועכשיו כל שנשאר הוא להוסיף פריטים עיצוביים נוספים בעלי נוכחות בולטת: פמוט גבוה ומיוחד, מראה מעוצבת, ווילון תואם וכל דבר אחר שיתרום לתחושה ביתית ומרגיעה.
· נושא חשוב אחר בעיצוב חדרי שינה הוא התאורה. התאורה צריכה לענות על מספר פונקציות אפשריות: אור מרכזי בוהק, תאורה לצידי מיטה המתאימה לקריאה ולבסוף תאורה מתחלפת ורכה שתספק לחדר את האוירה הנכונה. שילוב של מנורות עם אהילים מעוצבים לצד המיטה או אהיל גדול ומעוצב העומד על הרצפה יוסיף אופי רב לחדר עצמו.

Style-Design_Big_romantic

· בנוסף חשוב לא לשכוח את הרצפה. בשנים האחרונות חדרי שינה רבים מתהדרים ברצפת פרקט. הפרקט הוא פרקטי ונוח מאוד (אם הוא באיכות טובה), אך לעיתים שילובו עם ריהוט כבד מעץ יוצר הרגשה קלה של עומס. קיימות אפשרויות רבות לחיפוי הרצפה, אך לפעמים בחירה נכונה של שטיח בעל נוכחות, תספיק בכדי לתת את הטאץ’ האחרון לחדר.
· בכל חדר שינה אנחנו מצפים למצוא מספר רהיטים סטנדרטיים כמו מיטה, שידות צד, שידת איפור וארון. ניתן להפוך חדרי שינה למיוחדים ומזמינים עוד יותר באמצעות שילוב ריהוט משלים. לפני המיטה ניתן להוסיף הדום מוארך הניתן לניצול כחלל אחסון או כספסל ישיבה. בנוסף ניתן לצור פינת ישיבה ולהוסיף כורסא מעוצבת והדום אשר יתנו כתם צבע מיוחד לחדר.
· טקסטיל – האווירה הרומנטית של חדרי שינה נוצרת רובה ככולה באמצעות אקססוריס אשר מעניקים לחדר את המראה החם והמפנק. וילונות מבדים רכים ונשפכים בשילוב עם תחרה ‘מלבישים’ את החדר ומאזנים את הנוקשות של הקירות. את הוילונות ניתן לתלות על קרניז ברזל בעל פיתוחים וסלסולים מעודנים. שטיח רך ומפנק בחדר השינה יחמם את האוירה. מומלץ להתאים את השטיח לוילון או להפך ליצירת סינרגיה והתכתבות בין שני האלמנטים.
· אביזרים נוספים המשלימים את המראה הינם כיסוי מיטה וכריות רכות שיוצרים למיטה מראה מפנק ומזמין, נרות בגדלים שונים אשר יודלקו ברגעים הנכונים וכמובן תמונות המעוררות זכרונות נעימים אצל שני בני הזוג.

ועכשיו, לאחר שהשקעתם בעיצוב חדר כה רומנטי, הגיע הזמן להתפנות משגרת היום העמוסה ולהנות קצת מהחיים..

 

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות