איך להתאים שטיחים שישדרגו את החללים בבית ?

מעבר לשדרוג החלל והחמימות שמעניקים השטיחים, יש המחשיבים שטיחים כ-"אומנות", "מורשת" ואף בתרבויות שונות שטיחים נחשבים ל"פולקלור" , בעולמנו המודרני שטיחים מהווים פריט עיצוב, תכשיט לרצפת הבית ומשלימים עיצוב כולל שניתן להשיג רק באמצעות שטיחים.

בארצנו היפה וכמובן החמה... לפעמים אנחנו שוכחים שהם שם - השטיחים. אנחנו מתמקדים בבחירת הרהיטים , באביזרים ולעיתים זונחים את הרצפה... ושוכחים את האווירה והשדרוג שהשטיחים מעניקים ואת הפתרון העיצובי המשלים והמושלם, בין אם מדובר בשטיחים על פרקט, על אריחי גרניט פורצלן ואפילו על רצפת טרצו , השומשום של פעם...

לקולקציית השטיחים של שמרת הזורע

 

 

שטיחים לשדרוג חלל המגורים

בחלל המגורים או בשמו הפחות מתנשא – הסלון שלנו אפשר לשלב שטיחים בפינת הישיבה שיהוו רקע למערכת ישיבה בגוון אפור על שלל גווניו ולהבליט אותה ובכך ניצור מראה שלם שאפשר להתאים ולעשות מיקס בין גווני השטיח לגווני כריות הנוי, לגווני שולחן הסלון, או כל ריהוט משלים אחר..

 

שטיחים לשדרוג פינת האוכל 

לשטיחים בפינת האוכל יש אינספור יתרונות ומלבד יצירת אווירה חמימה ומשפחתית,  שטיחים תוחמים לנו את פינת האוכל ומגדירים אותה ככזו. הנחת שטיח מתחת לשולחן האוכל והכיסאות מגדיר ויזואלית שטח שמיועד לסעודה משפחתית ויוצר אוירה מתאימה חמה ונעימה , כך למשל אפשר לשלב שטיח עגול מתחת לשולחן עגול ואפשר גם שטיח ריבועי מתחת לשולחן עגול וכך לתת אשליית גודל ומרחב, אפשר לשחק עם צבעים , גדלים וחומרים ועדיין לתחום את הפינה ויזואלית ולהשיג את המטרה.

 

 

שטיחים גם בחדרי השינה 

לא, הכוונה לא להחביא שטיח מתחת למיטה ... שטיחים בחדר השינה מהווים חלק מהעיצוב הכולל , בחדר שינה עם כורסא מעוצבת או מנורת לילה עומדת, או בחלל ריק לצד המיטה השטיח יכול להיות תענוג של ממש , בפרט בחורף שרוצים להתהלך בחדר יחפים , או לקרוא ספר טוב על הכורסא באווירה חורפית וחמימה השטיח תוחם את הפינה ומעניק תחושה של חום, נעימות ורכות.

                

אפשר להוסיף שטיחים בכל חדר בבית ולשדרג כל חלל ולהפיח חיים גם ברהיטים ישנים ולקשט

כל רצפה ותמיד ליהנות מהיתרון שרק שטיח יכול להעניק – חום, משפחתיות ואווירה נעימה ומרגיעה