בחירת חדר שינה     

לרוב, אנו נמצאים בחדר השינה יותר מבכל חדר אחר. למעשה כשליש מחיינו אנו נמצאים בחדר השינה. לכן, לפני רכישת ריהוט לחדר השינה חשוב לעשות בירור צרכים יסודי ומדידה מדוייקת שתאפשר התאמה מושלמת של הריהוט.

        

לקולקציית חדרי השינה של שמרת הזורע

              

מידות

לפני הרכישה יש להקפיד למדוד את מידות החדר כולל מיקום וגובה החלונות, להתייחס לנישות, למיקומי שקעים, מיקום ארון הבגדים, עובי הפאנלים, מיקום הדלת וכיוון פתיחתה - חשוב לוודא שלאחר שמתקינים את הרהיטים יישאר מקום מספיק רחב להסתובב בחדר בחופשיות ובנוחות.

בנוסף, כשמדברים על חדרי שינה, בדרך כלל מדברים על גודל המזרן, לדוגמא חדר שינה של 160X200 ס"מ מתייחס לגודל המזרן ולא למידות החיצוניות של המיטה. לכן, כאשר מודדים את חדר השינה, חשוב לזכור להתייחס למידות החיצוניות של המיטה ולא של המזרן.

*** אנו ממליצים על טיפ חשוב במיוחד. כדי להיות בטוחים שהמידות שבחרתם הם הנכונות עבורכם, כדאי פשוט לסמן על הריצפה עם סלוטייפ את מיקומו של כל רהיט לפי מידותיו האמיתיות. לאחר הסימון על הריצפה יהיה לכם קל לדמיין את הפרופורציות וגם תוכלו לדעת כמה שטח פנוי נשאר בחדר.

        

אחסון

לאלו שרוצים מקום אחסון נוסף מומלץ לרכוש מיטה עם ארגז מצעים, ישנם הרבה סוגים של ארגזים מצעים כגון, מגירות נשלפות, מגירה אחת גדולה נשלפת, ארגז מצעים מתרומם, מנגנונים חשמליים/קפיציים/פנאומטים, ארגז מצעים צדדי, ארגז מצעים עם פתיחה חזיתית, ועוד ועוד.

בבחירת הארגז הנכון עבור יש להתייחס למספר גורמים חשובים, החשוב שבהם הוא משקל המזרן. כיום יש מזרנים מאוד כבדים וכדאי לוודא שניתן בקלות להרים את המזרן יחד עם מנגנון ההרמה של הארגז.

כדאי לבדוק לאיזה כיוון נפתחים הארגז או מגירות האחסון כדי לוודא שיהיה נח להשתמש בהם ביום-יום.

כמובן מומלץ לבדוק את המחירים השונים של סוגי הארגז מכיוון שישנן הבדלים לא מבוטלים.

        

ארונות בגדים

כשמתכננים את חדר השינה חייבים להתייחס למיקום ארון הבגדים בשיטת הפתיחה שלו.

יש הבדל גדול בין תכנון חדר שינה עם ארון פתיחה לעומת ארון הזזה.

לחדרי שינה קטנים, עדיף לבחור אפשרות של ארונות הזזה עם דלתות צפות כדי לחסוך בשטח.

לאלו שמעדיפים ארונות בגדים עם דלתות פתיחה, יש לחשב את תוספת המקום של פתיחת הדלתות. 

למידע מקיף על בחירה נכונה של ארונות קיר ניתן לקרוא בהרחבה בלינק: בחירת ארון בגדים.

        

קומודה

למי שאוהב הרבה מקומות אחסון, מומלץ לשלב שידה גדולה (קומודה) בחדר השינה, הקומודה יכולה לשמש כשולחן איפור, מדף ספרים/דקורציה, אחסון בגדים, ועוד.

מעל הקומודה ניתן להוסיף מראה, היתרון במראה הוא שהיא גם פונקציונאלית וגם מוסיפה תחושה של עומק לחדר השינה. אפשרות נוספת היא לבחור מראה מראת גוף גבוהה לצד הקומודה.

       

הדום מעוצב

בחדרי שינה גדולים אפשר לשלב הדום צר וארוך בחזית המיטה, ההדום מוסיף עיצוב ואופי לחדר השינה והוא גם פונקציונלי בזמן לבישת בגדים.