בית מעוצב עם ילדים – יש חיה כזאת?!

מגזינים העוסקים בנושא עיצוב הבית מתהדרים תמיד בתמונות מהוקצעות של חללים מעוצבים, אשר כל פריט בהם מונח במקום ייעודי, וחפצי הנוי משתלבים בהרמוניה מושלמת עם צבע הריפוד של מערכת הישיבה. במציאות, בואו נודה, רב הבתים רחוקים מכך, במיוחד בתים של משפחות עם ילדים. עיצוב הבית בבתים אלו מתמקד בציור שהילד הביא מהגן המונח באלגנטיות על הכתם השוקו התמידי על הספה. אז האם עלינו להיכנע למצב ולוותר על עיצוב הבית, או שאפשר גם אחרת? לדעתנו אכן אפשר גם אחרת, והמאמר הבא ינסה לשפוך קצת אור חיובי על אפשרויות עיצוב הבית במשפחות עם ילדים.

Style-Design_Big_livingroom-kids

תחילה עלינו להתאים את התפיסה בנושא עיצוב הבית כך שתהיה כמה שיותר פרקטית. עיצוב הבית בבית עם ילדים צריך לכלול פרטי ריהוט ומוצרים משלימים אשר מתנקים בקלות וניתן לנייד אותם בקלות בבית.
בבואנו לעסוק בנושא עיצוב הבית, נתחיל במרכז – ניתן לבחור מערכת ישיבה של ספה דו מושבית ותלת מושבית ולהוסיף לה הדום אחד או יותר. הדומים מגיעים בגדלים שונים ובצורה מרובעת או עגולה, הם ניידים וקלים להעברה ממקום למקום עפ”י הצורך. ההדום מתפקד כמקום ישיבה נוסף (או ספסל ישיבה בעיצובו המוארך), כשולחן קפה קטן ובטיחותי וכמובן כפריט עיצובי המוסיף רבות בתחום עיצוב הבית. לחילופין, ניתן לבחור מערכת ישיבה פינתית אשר יוצרת תחושת נוחות ומשפחתיות. איך שלא תבחרו את מערכת הישיבה שלכם, חשוב מאוד לדאוג שהבד בו היא מרופדת יהיה נוח לניקוי.
ילדים אוהבים מרחב, ולכן הם מעדיפים פעמים רבות לשחק בחלל הסלון, דבר המשפיע באופן ישיר על אפשרויות עיצוב הבית. בכדי לתת להם את המרחב המבוקש ניתן לרוקן את החלל המרכזי בין שתי הספות משולחנות, לפרוש שטיח גדול ולצור מרחב משחק וצפייה בטלוויזיה. בכדי שלא נוותר לחלוטין על שולחן הקפה, אפשר לשלב בפינה בין הספות שולחן צד אשר בעת הצורך מועבר למרכז הסלון. אפשרות נוספת אשר לא פוגעת בתחום עיצוב הבית היא ליצור עבור הקטנים פינה בה ירוכזו כל הצעצועים שלהם בצורה שלא תצרום לעין כבלגאן – ריכוז הצעצועים והספרים בסלסילות קש שיונחו בכוורת או במזנון פתוח, ויוצאו עפ”י הצורך. בפינת הילדים ניתן לפרוש מרבד רך אשר ניתן לשחק עליו או סתם לרבוץ וכמובן שאם המקום מאפשר, ניתן להוסיף שולחן קטן וכיסאות.
עיצוב הבית עולה דרגה כאשר משולבים בחלל רהיטים ייחודיים. המזנון המסורתי יכול להפוך לפריט כזה בהוספת הטאצ’ הנכון – מצד אחד יחידת אחסון לכל פרטי המדיה וספריית הקלטות ומצד שני רהיט מעוצב אשר בשילוב ויטרינה הופך למוקד תצוגה לפרטי נוי.
למי שנרתע משילוב פרטי נוי בגובה נמוך, קיימת אפשרות נוספת לשדרוג עיצוב הבית ביצירת נישות גבס גבוהות ומעוצבות, בעומקים ובגבהים משתנים, משולבות בתאורת אוירה. בנישות ניתן להציג פרטי נוי או לאחסן ספרים. פיתרון זה יוצר בעצם הבדלה עפ”י גבהים בין שטח הילדים לבין שטח המבוגרים ונותן תחושה של עיצוב מוקפד, גם שהילדים עושים מהפיכה על המרבד.
השילוב של בית מעוצב עם צרכי הנפשות החיות בו יוצר לפעמים מפגשים מרתקים ויצירתיים – וכמו תמיד, צריך רק להעיז.

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות